-Ποδόσφαιρο- (α΄ προκριματικός γύρος-β` αγώνες): Αποτελέσματα -Η Τσιχούρα δεν είχε ουσιαστικό πρόβλημα απέναντι στη Φόλα Ες, την οποία απέκλεισε με δύο νίκες και προκρίθηκε στο β΄ προκριματικό γύρο του , καθώς μετά την επικράτηση στο Λουξεμβούργο με 2-1, οι Γεωργιανοί νίκησαν απόψε και στην έδρα τους, με το ίδιο σκορ και στην επόμενη φάση της διοργάνωσης θα αντιμετωπίσουν το νικητή του ζεύγους Ροβανιέμι (Φινλανδία)-Αμπερντίν (Σκωτία).

Στις 16/7 αναμετρήσεις-ρεβάνς για τον α΄ προκριματικό γύρο στο Europa League, σημειώθηκαν τα αποτελέσματα (σε παρένθεση το σκορ του πρώτου αγώνα):

Τρίτη 16 Ιουλίου

Μπάνατς (Αρμενία)-Τσουκαρίτσκι (Σερβία) 0-5 (0-3)

Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε)-Ριτεριάι (Λιθουανία) 0-0 (1-1)

Τίτογκραντ (Μαυροβούνιο)-ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) 0-0 (0-4)

Τετάρτη 17 Ιουλίου

Τσιχούρα Σατσκέρε (Γεωργία)-Φόλα Ες (Λουξεμβούργο) 2-1 (2-1)

Πέμπτη 18 Ιουλίου

Χάϊντουκ Σπλιτ (Κροατία)-Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα) (2-0)

ΡέΪντζερς (Σκωτία)-Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ) (4-0)

Τομπόλ Κοστανάϊ (Καζακστάν)-Ζενές Ες (Λουξεμβούργο) (0-0)

Μπαλιμένα (Βόρεια Μακεδονία)-Μάλμε (Σουηδία) (0-7)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)-Μπραν (Νορβηγία) (2-2)

Τορπέντο Κουταϊσι (Γεωργία)-Ορντάμπασι Σιμκέντ (Καζακστάν) (0-1)

Ραντνίτσκι Νις (Σερβία)-Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) (0-2)

Μούρα (Σλοβενία)-Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) (0-2)

Κουκέσι (Αλβανία)-Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία) (0-3)

Β36 (Νησιά Φαρόε)-Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία) (0-2)

Ιντερ Τουρκου (Φινλανδία)-Μπρόντμπι (Δανία) (1-4)

ΚR (Ισλανδία)-Μόλντε (Νορβηγία) (1-7)

Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)-Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία) (2-0)

Ζρίνσκι (Βοσνία)-Ακαντέμιγια Πάντεφ (Βόρεια Μακεδονία) (3-0)

Χιμπέρνιανς (Μάλτα)-Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) (0-1)

Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)-Σπεράντα Νισπορένι (Μολδαβία) (3-0)

Ρίγας FS (Λετονία)-Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) (3-2)

Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)-Ράντνικ Μπιγέλινα (Βοσνία) (0-2)

Μακεντονίγια Σκοπίων (Βόρεια Μακεδονία)-Αλασκερτ (Αρμενία) (1-3)

Ενγκορντάνι (Ανδόρα)-Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία) (0-6)

Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία) (2-0)

Τέουτα (Αλβανία)-Βέντσπιλς (Λετονία) (0-3)

Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)-Λιεπάγια (Λετονία) (1-1)

Ντομζάλε (Σλοβενία)-Μπάλτζαν (Μάλτα) (4-3)

Χάποελ Μπεερ Σεβά (Ισραήλ)-Λάτσι (Αλβανία) (1-1)

Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)-Νάρβα Τρανς (Εσθονία) (2-0)

Κραϊόβα (Ρουμανία)-Σαμπάιλ (Αζερμπαϊτζάν) (3-2)

Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία)-Πιούνικ (Αρμενία) (3-3)

Πετροκούμπ (Μολδαβία)-ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) (0-1)

Κιλμάρνοκ (Σκωτία)-Κόναχς Κουέι (Ουαλία) (2-1)

Νόρκεπινγκ (Σουηδία)-Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία) (2-0)

Ροβανιέμι (Φινλανδία)-Αμπερντίν (Σκωτία) (1-2)

Κρακοβία (Πολωνία)-Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία) (1-1)

Χάουγκενσουντ (Νορβηγία)-Κλίφτονβιλ (Βόρεια Ιρλανδία) (1-0)

Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)-Σιρόκι Μπρίγεκ (Βοσνία) (2-1)

Φέχερβαρ (Ουγγαρία)-Ζέτα (Μαυροβούνιο) (5-1)

Βιτέμπσκ (Λευκορωσία)-Κουόπιο (Φινλανδία) (0-2)

Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο)-Κορκ (Ιρλανδία) (2-0)

Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία)-Χόνβεντ (Ουγγαρία) (1-3)

Μιλσάμι Ορχέα (Μολδαβία)-Στεάουα (Ρουμανία) (0-2)

Λέγκια (Πολωνία)-Γιουρόπα (Γιβραλτάρ) (0-0)

Βαντούζ (Λιχτενστάιν)-Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) (0-0)

Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία)-Στιάρναν (Ισλανδία) (1-2)