Το πανόραμα του 2ου Nations League:

LEAGUE A

1ος Όμιλος

1η αγωνιστική (4/9/2020)

Ιταλία-Βοσνία 1-1

Ολλανδία-Πολωνία 1-0

2η αγωνιστική (7/9/2020)

Βοσνία-Πολωνία 1-2

Ολλανδία-Ιταλία 0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 1 αγώνα)

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Ιταλία 1-1-0 2-1 4

Ολλανδία 1-0-1 1-1 3

Πολωνία 1-0-1 2-2 3

Βοσνία 0-1-1 2-3 1

3η αγωνιστική (11/10/2020)

Βοσνία-Ολλανδία

Πολωνία-Ιταλία

4η αγωνιστική (14/10/2020)

Ιταλία-Ολλανδία

Πολωνία-Βοσνία

5η αγωνιστική (15/11/2020)

Ολλανδία-Βοσνία

Ιταλία-Πολωνία

6η αγωνιστική (18/11/2020)

Βοσνία-Ιταλία

Πολωνία-Ολλανδία

2ος Όμιλος

1η αγωνιστική (5/9/2020)

Ισλανδία-Αγγλία 0-1

Δανία-Βέλγιο 0-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 1 αγώνα)

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Αγγλία 1-0-0 1-0 3

Βέλγιο 1-0-1 2-0 3

Ισλανδία 0-0-1 0-1 0

Δανία 0-0-1 0-2 0

2η αγωνιστική (8/9/2020)

Βέλγιο-Ισλανδία

Δανία-Αγγλία

3η αγωνιστική (11/10/2020)

Αγγλία-Βέλγιο

Ισλανδία-Δανία

4η αγωνιστική (14/10/2020)

Αγγλία-Δανία

Ισλανδία-Βέλγιο

5η αγωνιστική (15/11/2020)

Βέλγιο-Αγγλία

Δανία-Ισλανδία

6η αγωνιστική (18/11/2020)

Βέλγιο-Δανία

Αγγλία-Ισλανδία

3ος Όμιλος

1η αγωνιστική (5/9/2020)

Πορτογαλία-Κροατία 4-1

Σουηδία-Γαλλία 0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 1 αγώνα)

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Πορτογαλία 1-0-0 4-1 3

Γαλλία 1-0-0 1-0 3

Κροατία 0-0-1 1-4 0

Σουηδία 0-0-1 0-1 0

2η αγωνιστική (8/9/2020)

Γαλλία-Κροατία

Σουηδία-Πορτογαλία

3η αγωνιστική (11/10/2020)

Κροατία-Σουηδία

Γαλλία-Πορτογαλία

4η αγωνιστική (14/10/2020)

Κροατία-Γαλλία

Πορτογαλία-Σουηδία

5η αγωνιστική (14/11/2020)

Πορτογαλία-Γαλλία

Σουηδία-Κροατία

6η αγωνιστική (17/11/2020)

Κροατία-Πορτογαλία

Γαλλία-Σουηδία

4ος Όμιλος

1η αγωνιστική (3/9/2020)

Γερμανία-Ισπανία 1-1

Ουκρανία-Ελβετία 2-1

2η αγωνιστική (6/9/2020)

Ισπανία-Ουκρανία 4-0

Ελβετία-Γερμανία 1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 2 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Ισπανία 1-1-0 5-1 4

Ουκρανία 1-0-1 2-5 3

Γερμανία 0-2-0 2-2 2

Ελβετία 0-1-1 2-3 1

3η αγωνιστική (10/10/2020)

Ισπανία-Ελβετία

Ουκρανία-Γερμανία

4η αγωνιστική (13/10/2020)

Γερμανία-Ελβετία

Ουκρανία-Ισπανία

5η αγωνιστική (14/11/2020)

Γερμανία-Ουκρανία

Ελβετία-Ισπανία

6η αγωνιστική (17/11/2020)

Ισπανία-Γερμανία

Ελβετία-Ουκρανία

LEAGUE B

1ος Όμιλος

1η αγωνιστική (4/9/2020)

Νορβηγία-Αυστρία 1-2

Ρουμανία-Β. Ιρλανδία 1-1

2η αγωνιστική (7/9//2020)

Αυστρία-Ρουμανία 2-3

Β. Ιρλανδία-Νορβηγία 1-5

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 1 αγώνα)

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Ρουμανία 1-1-0 4-3 4

Αυστρία 1-0-1 4-4 3

Νορβηγία 1-0-1 6-3 3

Β. Ιρλανδία 0-1-1 2-6 1

3η αγωνιστική (11/10/2020)

Νορβηγία-Ρουμανία

Β. Ιρλανδία-Αυστρία

4η αγωνιστική (14/10/2020)

Νορβηγία-Β. Ιρλανδία

Ρουμανία-Αυστρία

5η αγωνιστική (15/11/2020)

Ρουμανία-Νορβηγία

Αυστρία-Β. Ιρλανδία

6η αγωνιστική (18/11/2020)

Αυστρία-Νορβηγία

Β. Ιρλανδία-Ρουμανία

2ος Όμιλος

1η αγωνιστική (4/9/2020)

Σκωτία-Ισραήλ 1-1

Σλοβακία-Τσεχία 1-3

2η αγωνιστική (7/9/2020)

Τσεχία-Σκωτία 1-2

Ισραήλ-Σλοβακία 1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 1 αγώνα)

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Σκωτία 1-1-0 3-2 4

Τσεχία 1-0-1 4-3 3

Ισραήλ 0-2-0 2-2 2

Σλοβακία 0-1-1 2-4 1

3η αγωνιστική (11/10/2020)

Ισραήλ-Τσεχία

Σκωτία-Σλοβακία

4η αγωνιστική (14/10/2020)

Σκωτία-Τσεχία

Σλοβακία-Ισραήλ

5η αγωνιστική (15/11/2020)

Σλοβακία-Σκωτία

Τσεχία-Ισραήλ

6η αγωνιστική (18/11/2020)

Τσεχία-Σλοβακία

Ισραήλ-Σκωτία

3ος Όμιλος

1η αγωνιστική (3/9/2020)

Ρωσία-Σερβία 3-1

Τουρκία-Ουγγαρία 0-1

2η αγωνιστική (6/9/2020)

Ουγγαρία-Ρωσία 2-3

Σερβία-Τουρκία 0-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 2 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Ρωσία 2-0-0 6-3 6

Ουγγαρία 1-0-1 3-3 3

Τουρκία 0-1-1 0-1 1

Σερβία 0-1-1 1-3 1

3η αγωνιστική (11/10/2020)

Ρωσία-Τουρκία

Σερβία-Ουγγαρία

4η αγωνιστική (14/10/2020)

Ρωσία-Ουγγαρία

Τουρκία-Σερβία

5η αγωνιστική (15/11/2020)

Τουρκία-Ρωσία

Ουγγαρία-Σερβία

6η αγωνιστική (18/11/2020)

Ουγγαρία-Τουρκία

Σερβία-Ρωσία

4ος Όμιλος

1η αγωνιστική (3/9/2020)

Βουλγαρία-Ιρλανδία 1-1

Φινλανδία-Ουαλία 0-1

2η αγωνιστική (6/9/2020)

Ουαλία-Βουλγαρία 1-0

Ιρλανδία-Φινλανδία 0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 2 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Ουαλία 2-0-0 2-0 6

Φινλανδία 1-0-1 1-1 3

Βουλγαρία 0-1-1 1-2 1

Ιρλανδία 0-1-1 1-2 1

3η αγωνιστική (11/10/2020)

Ιρλανδία-Ουαλία

Φινλανδία-Βουλγαρία

4η αγωνιστική (14/10/2020)

Φινλανδία-Ιρλανδία

Βουλγαρία-Ουαλία

5η αγωνιστική (15/11/2020)

Βουλγαρία-Φινλανδία

Ουαλία-Ιρλανδία

6η αγωνιστική (18/11/2020)

Ιρλανδία-Βουλγαρία

Ουαλία-Φινλανδία

LEAGUE C

1ος Όμιλος

1η αγωνιστική (5/9/2020)

Αζερμπαϊτζάν-Λουξεμβούργο 1-2

Κύπρος-Μαυροβούνιο 0-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 1 αγώνα)

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Μαυροβούνιο 1-0-0 2-0 3

Λουξεμβούργο 1-0-0 2-1 3

Κύπρος 0-0-1 0-2 0

Αζερμπαϊτζάν 0-0-1 1-2 0

2η αγωνιστική (8/9/2020)

Κύπρος-Αζερμπαϊτζάν

Λουξεμβούργο-Μαυροβούνιο

3η αγωνιστική (10/10/2020)

Λουξεμβούργο-Κύπρος

Μαυροβούνιο-Αζερμπαϊτζάν

4η αγωνιστική (13/10/2020)

Αζερμπαϊτζάν-Κύπρος

Μαυροβούνιο-Λουξεμβούργο

5η αγωνιστική (14/11/2020)

Αζερμπαϊτζάν-Μαυροβούνιο

Κύπρος-Λουξεμβούργο

6η αγωνιστική (17/11/2020)

Λουξεμβούργο-Αζερμπαϊτζάν

Μαυροβούνιο-Κύπρος

2ος Όμιλος

1η αγωνιστική (5/9/2020)

Β. Μακεδονία-Αρμενία 2-1

Εσθονία-Γεωργία 0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 1 αγώνα)

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Β. Μακεδονία 1-0-0 2-1 3

Γεωργία 1-0-0 1-0 3

Αρμενία 0-0-1 1-2 0

Εσθονία 0-0-1 0-1 0

2η αγωνιστική (8/9/2020)

Αρμενία-Εσθονία

Γεωργία-Β. Μακεδονία

3η αγωνιστική (11/10/2020)

Αρμενία-Γεωργία

Εσθονία-Β. Μακεδονία

4η αγωνιστική (14/10/2020)

Εσθονία-Αρμενία

Β. Μακεδονία-Γεωργία

5η αγωνιστική (15/11/2020)

Β. Μακεδονία-Εσθονία

Γεωργία-Αρμενία

6η αγωνιστική (18/11/2020)

Αρμενία-Β. Μακεδονία

Γεωργία-Εσθονία

3ος Όμιλος

1η αγωνιστική (3/9/2020)

Μολδαβία-Κόσοβο 1-1

Σλοβενία-ΕΛΛΑΔΑ 0-0

2η αγωνιστική (6/9/2020)

Σλοβενία-Μολδαβία 1-0

Κόσοβο-ΕΛΛΑΔΑ 1-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 2 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

ΕΛΛΑΔΑ 1-1-0 2-1 4

Σλοβενία 1-1-0 1-0 4

Μολδαβία 0-1-1 1-2 1

Κόσοβο 0-1-1 2-3 1

3η αγωνιστική (11/10/2020)

ΕΛΛΑΔΑ-Μολδαβία

Κόσοβο-Σλοβενία

4η αγωνιστική (14/10/2020)

ΕΛΛΑΔΑ-Κόσοβο

Μολδαβία-Σλοβενία

5η αγωνιστική (15/11/2020)

Μολδαβία-ΕΛΛΑΔΑ

Σλοβενία-Κόσοβο

6η αγωνιστική (18/11/2020)

ΕΛΛΑΔΑ-Σλοβενία

Κόσοβο-Μολδαβία

4ος Όμιλος

1η αγωνιστική (4/9/2020)

Λιθουανία-Καζακστάν 0-2

Λευκορωσία-Αλβανία 0-2

2η αγωνιστική (7/9/2020)

Καζακστάν-Λευκορωσία 1-2

Αλβανία-Λιθουανία 0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 1 αγώνα)

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Καζακστάν 1-0-1 3-2 3

Αλβανία 1-0-1 2-1 3

Λευκορωσία 1-0-1 2-3 3

Λιθουανία 1-0-1 1-2 3

3η αγωνιστική (11/10/2020)

Καζακστάν-Αλβανία

Λιθουανία-Λευκορωσία

4η αγωνιστική (14/10/2020)

Λιθουανία-Αλβανία

Λευκορωσία-Καζακστάν

5η αγωνιστική (15/11/2020)

Λευκορωσία-Λιθουανία

Αλβανία-Καζακστάν

6η αγωνιστική (18/11/2020)

Αλβανία-Λευκορωσία

Καζακστάν-Λιθουανία

LEAGUE D

1ος Όμιλος

1η αγωνιστική (3/9/2020)

Λετονία-Ανδόρα 0-0

Ν. Φερόε-Μάλτα 3-2

2η αγωνιστική (6/9/2020)

Ανδόρα-Ν. Φερόε 0-1

Μάλτα-Λετονία 1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 2 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Ν. Φερόε 2-0-0 4-2 6

Λετονία 0-2-0 1-1 2

Ανδόρα 0-1-1 0-1 1

Μάλτα 0-1-1 3-4 1

3η αγωνιστική (10/10/2020)

Ν. Φερόε-Λετονία

Ανδόρα-Μάλτα

4η αγωνιστική (13/10/2020)

Ν. Φερόε-Ανδόρα

Λετονία-Μάλτα

5η αγωνιστική (14/11/2020)

Μάλτα-Ανδόρα

Λετονία-Ν. Φερόε

6η αγωνιστική (17/11/2020)

Ανδόρα-Λετονία

Μάλτα-Ν. Φερόε

LEAGUE D

2ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/9/2020)

Γιβραλτάρ-Σαν Μαρίνο 1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 1 αγώνα)

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Γιβραλτάρ 1-0-0 1-0 3

Σαν Μαρίνο 0-0-1 0-1 0

Λιχτενστάιν 0-0-0 0-0 –

2η αγωνιστική (8/9/2020)

Σαν Μαρίνο-Λιχτενστάιν

3η αγωνιστική (10/10/2020)

Λιχτενστάιν-Γιβραλτάρ

4η αγωνιστική (13/10/2020)

Λιχτενστάιν-Σαν Μαρίνο

5η αγωνιστική (14/11/2020)

Σαν Μαρίνο-Γιβραλτάρ

6η αγωνιστική (17/11/2020)

Γιβραλτάρ-Λιχτενστάιν