ΜΥΛΟΣ ΞΩΤΙΚΩΝ 2018-2019: Από τις 30 Νοεμβρίου άνοιξαν οι πύλες του Μύλου των Ξωτικών στα Τρίκαλα.

Οπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος μικροί και μεγάλοι θα μπορέσουν να απολαύσουν πλήθος δράσεων που θα διαρκέσουν ως τις 6 Ιανουαρίου.

Δείτε το πρόγραμμα των εκδηλώσεων…

Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου

18:30 «ΚΑΡΤ ΠΟΣΤΑΛ» live

Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου

09:00 Kids athletics διοργάνωση ΤΕΦΑΑ Τρικάλων & ΣΕΓΑΣ Θεσσαλίας

18:30 Καλλιτεχνικός σύλλογος «Ο Αϊ Μαθιάς» Κέρκυρας

19:30 «Ινδιάνικη ορχηστρική μουσική» live
Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου

17:15 Xoρευτικός όμιλος Περιβολίου Κέρκυρας

18:00 Aκαδημία χορού Terpsis

19:30 «Vivid souls» μουσικό σύνολο Δημοτικού Ωδείου Καρδίτσας

20:15 Χορευτικός Όμιλος Τρικάλων

Σάββατο 22 Δεκεμβρίου

11:30 Σύλλογος Κρανιωτών Λάρισας & περιχώρων «Η Ξηροκρανιά»

12:15 «Xορόπολις» Λαογραφικός χορευτικός όμιλος Τρικάλων

12:45 Μορφωτικός Σύλλογος Ταξιαρχών

13:15 «Από την πόλη ερχόμαστε, με ευχές από κανέλα» Κέντρο ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ

16:00 «Μια φορά κι έναν καιρό στον Μύλο… ήταν και τι δεν ήταν!!!» Παραμύθια με την συγγραφέα Κατερίνα Παπανικολοπούλου στον Κιν/φο του Μύλου

17:00 «Σύνολο Ελληνικής Μουσικής» Μουσικό Σχολείο Καρδίτσας

18:30 «Χριστούγεννα σαν παραμύθι» σενάριο – σκηνοθεσία Γιάννης Κετίκογλου

Kαλλιτεχνικός Σύλλογος θεάτρου «Θεατρικές πινελιές»
Κυριακή 23 Δεκεμβρίου

11:30 Ο Ιππικός Σύλλογος «Βουκεφάλας» με άλογα και πόνυ στο Μύλο των Ξωτικών

12:00 «Αστερο-Χριστούγεννα» παράσταση από τη θεατρική ομάδα «Δαχτυλήθρα»

13:00 Φιλαρμονική Δήμου Τυρνάβου υπό τη δ/νση του αρχιμουσικού της, Θέμη Σαμαντζή

13:30 KEΠΑΠ Δήμου Πυλαίας – Χορτιάτη

15:30 «Μαγικά από… απόσταση αναπνοής» με τον μάγο Desdinova

16:30 Aθλητικός παλαιστικός σύλλογος Τρικάλων

18:30 «Teasers» live
Δευτέρα 24 Δεκεμβρίου

12:00 «Οι καλικάντζαροι & το δέντρο της Γης»

Ομάδα κουκλοθεάτρου «3 λαλούν»

18:30 «LesAureVoir» live

Τρίτη 25 Δεκεμβρίου

12:00 Aντώνης Ντόντος live sax

12:00, 17:00, 19:00 «Avendesora» κινητό διαδραστικό δρώμενο με ακροβάτες ξυλοπόδαρους από τους «Motus Terrae»

18:30 «Fiasco band» live
Τετάρτη 26 Δεκεμβρίου

11:30 «Του κόσμου τα μαγικά και τα παιχνίδια»

με τον κλόουν Λέλο και τον μάγο Desdinova

12:00 Δημοτική Φιλαρμονική Τρικάλων

13:00, 16:30, 18:00 «Avendesora» κινητό διαδραστικό δρώμενο με ακροβάτες ξυλοπόδαρους από τους «Motus Terrae»

15:00, 17:00 «Περιπλανώμενοι ζογκλέρ και μάγοι»

17:30 Μέρες παραμυθιού Αφήγηση: Βιργινία Κοκκίνου «”Δεν φοβάμαι” είπε

και ξεκίνησε»

18:30 «Joey» live

Πέμπτη 27 Δεκεμβρίου

12:00 «Ο εκείνος & ο άλλος» κωμική παράσταση

από την καλ/κή ομάδα «Άσπρο μαύρο»

17:00 Ξυλοπόδαρος σε δράση!!!

17:30 Μέρες παραμυθιού Αφήγηση: Νίκη Κάπαρη, Μουσική: Γιάννης Ψειμάδας

«Ήταν….μια φορά κι έναν καιρό… αρχοντοπούλες που έγιναν αστέρια, δράκοι θεόρατοι, βασιλιάδες με γαϊδουρινά αυτιά..»

18:30 Παιδική Χορωδία Δημήτρη Τυπάλδου
Παρασκευή 28 Δεκεμβρίου

12:00 «Ο πλανήτης που φτιάχτηκε από φούσκες» bubble show

με τους «La Petite Marguerite»

13:30 Xoρευτικό τμήμα & χορωδία Π.Σ. Nυμφών Κέρκυρας

17:30 Μέρες παραμυθιού Αφήγηση: Ταξιάρχης Μπεληγιάννης, «Αφήγηση παραδοσιακών παραμυθιών από τις τέσσερις γωνιές του κόσμου»

18:30 Ποντιακά κάλαντα και τραγούδια από τους μαθητές του Νίκου Κοτταρίδη από την Κοζάνη. Στο τραγούδι ο Δ. Κοτσογλανίδης

19:15 Salute γυμναστήριο Λαμίας

19:30 «Ινδιάνικη ορχηστρική μουσική» live

Σάββατο 29 Δεκεμβρίου

11:00 Ιππικός Σύλλογος Τρικάλων «Ο Βουκεφάλας»

12:00 «Stand up magic» οικογενειακή παράσταση με τον μάγο Desdinova

και τον κλόουν Λέλο

13:30 Πολιτιστικός σύλλογος «Καλλίχορος» Λαμίας

17:30 Μέρες παραμυθιού Αφήγηση: Ανθή Θάνου, Μουσική: Αλέξανδρος Μακρής, «Η Ψάθινη Κορδέλα»

18:30 «Swanson & Νaya full band (feat. Kiriakos GP)» live

Κυριακή 30 Δεκεμβρίου

12:00 «Πινόκιο, ένα διαφορετικό αγόρι» κουκλοθέατρο με μεγάλες κούκλες

από τον κουκλοθίασο Redicolo

13:00 «Καλλιτέχνες του δρόμου» Magic Castle Entertainment

17:00 «Ο παππούς μου και ο κύριος ΑλτσχάΪμερ» ένα παραμύθι για μικρούς και μεγάλους στον Κιν/φο του Μύλου. Παρουσιάζουν: η δημοσιογράφος κα Φλώρα Κασσαβέτη και η αρθρογράφος λογοτεχνίας κα Σωτηρία Παπαρσένη. Η συγγραφέας κα Έπη Μίχη – Ζέγγου και η εικονογράφος κα Θεοδοσία Κώτσικα, θα είναι μαζί τους και σας περιμένουν με εκπλήξεις.

18:30 «Μουσικές διαδρομές» live

Δευτέρα 31 Δεκεμβρίου

12:00 «Μονομαχία μάγων» με τους Magic Brothers

17:30 Παράσταση Καραγκιόζη με τον Κοσμά Παναγιώκα

Τρίτη 1 Ιανουαρίου

12:00 Aντώνης Ντόντος live sax

17:00 «The poca – polas» live

19:00 «Τeasers» live
Τετάρτη 2 Ιανουαρίου

12:00 KIKO «Μια παράσταση… για μικρούς και μεγάλους»

18:30 Κώστας Στάθης band live
Πέμπτη 3 Ιανουαρίου

12:00 «Stand up magic» με τον μάγο Desdinova και τον κλόουν Λέλο

17:00 Θέατρο σκιών με τον Κοσμά Παναγιώκα

18:30 Unplugged Savina’s live
Παρασκευή 4 Ιανουαρίου

12:00 «Αστερο-Χριστούγεννα» παράσταση από τη θεατρική ομάδα «Δαχτυλήθρα»

16:15 Πολιτιστικός σύλλογος Δρυμού Θεσσαλονίκης

18:30 Γιάννης Τρικόπουλος, Σπύρος Σαμαράς, Μιχάλης Γερομίχος live

Σάββατο 5 Ιανουαρίου

11:00 «Ο εκείνος & ο άλλος» κωμική παράσταση από την

καλ/κή ομάδα «Άσπρο μαύρο»

12:30 Σύλλογος Τρικαλινών Θεσσαλονίκης «Ο Ασκληπιός»

13:30 Σύλλογος Γυναικών Αμπελακίων

16:45 Πολιτιστικός σύλλογος Μικρασιατών επαρχίας Φαρσάλων

17:45 Σύλλογος Κιουταχιωτών Μικρασιατών Φλώρινας «Ο Άγιος Μηνάς»

18:30 Εύξεινος Λέσχη Γιαννιτσών

19:00 Πολιτιστικός Σύλλογος «Πυρσός» Παλεφύτου Γιαννιτσών

Κυριακή 6 Ιανουαρίου

12:00 «Τρέξε, παίξε, γέλασε» με τον κλόουν Λέλο

19:00 Tελετή λήξης