: Ανακοινώθηκαν από το Εθνικό Θέατρο τα ονόματα των επιτυχόντων 1ου γύρου εισαγωγικών εξετάσεων σπουδαστικού έτους 2017-2018. Παράλληλα έγιναν γνωστές οι ημερομηνίες για τις υπόλοιπες εξετάσεις.

Αναλυτικά τα ονόματα:

ΑΓΟΡΙΑ

Αλαφογιάννης Άγγελος του Κωνσταντίνου
Αλεφάντης Χαράλαμπος του Κωνσταντίνου
Βάρσος Ιωάννης του Εμμανουήλ
Βράχας Θεόδωρος του Παντελή
Γεωργόπουλος Εμμανουήλ του Χαράλαμπου
Δαλαμήτρας Αλέξανδρος του Ευάγγελου
Δράκος Κωνσταντίνος του Αναστασίου
Θεοδωρακόπουλος Θεόδωρος του Παναγιώτη
Ιατρού-Ξενικός Νικόλαος του Αναστασίου
Καπουράνη Δημητράκη του Λάμπρο
Κιμιωνής Πάρις του Ιωάννη
Κουτσκουδής-Βουρλής Μιχάλης του Παναγιώτη
Μαραγκουδάκης Σπυρίδων του Γεωργίου
Μηλιώνης Βασίλειος του Μιχαήλ
Μπούρας Δημήτριος του Νικολάου
Παγουλάτος Οδυσσεύς του Νικολάου
Παπαγεωργίου Κωνσταντίνος του Μιχαήλ
Παπαδόπουλος Γεώργιος του Ιωάννη
Παππάς Αλέξανδρος του Παναγιώτη
Πνευματικάτος Ευάγγελος του Ηλία
Σάμαα Κωνσταντίνος του Γεωργίου
Σανιδάς Ιωάννης του Αποστόλου
Σολωμού Σταύρος του Σόλωνα
Τάνης Παύλος του Κωνσταντίνου
Τσέρος Αναστάσιος του Βαγγέλη
Φιλιππίδης Δημήτριος του Πέτρου

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Αγγελή Τζοάνα του Βαγγέλη
Αθανασιάδη Ευανθία του Ιωάννη
Ανδριολάτου Κλεάνθη του Διονυσίου
Ασπρομάλλη Ευδοκία του Παναγιώτη
Βούτση Ελένη του Κωνσταντίνου
Δαλακλή Βασιλική Κρίνα του Γεωργίου
Δάμαϊ Σωτήρα του Μάξι
Διαμάντη Κλέα
Ηλία Ελένη-Μαρία του Αναστασίου
Θεοδωράκη Αργυρώ-Χριστίνα του Σταύρου
Καντεμνίδη Ναταλία του Αναστασίου
Καραβάτου Μαγδαληνή του Κωνσταντίνου
Καραγιώργου Δήμητρα του Δημητρίου
Καραθανάση Ερατώ του Παρασκευά
Κασιμάτη Ισαβέλλα του Βασιλείου
Κατσαρού Αφροδίτη του Ιωάννη
Κυρώζη Μαρία του Ευαγγέλου
Λαφαζάνη Ειρήνη του Παναγιώτη
Μακρυνάκη Φωτεινή του Ιωσήφ
Μανούσου-Αλεξίου Λήδα-Σπυριδούλα του Χρήστου
Μαυροπούλου Μαρία του Αθανασίου
Μητροπούλου Λυγερή του Σπυρίδωνος
Μπογοσιάν Ανούς του Μιγκιρδίτς
Μπολλάτη Χρύσα του Μπαρδούλ
Μυρωδιά Δήμητρα-Μελία του Αντωνίου
Νικολάου Σταυρούλα του Δημητρίου
Οικονομάκη Γρηγορία-Καλλιόπη του Νικήτα
Ομορεγκιέ Νεάνθη Δανάη του Λαμπερτ
Παπαδάκη Μαρία του Μιχαήλ
Πολυζώνη Χριστίνα-Μελίνα του Βασιλείου
Ρέππα Εμμανουέλα του Χρήστου
Σκαρώνη Μαρία-Ελένη του Ηλία
Σόβολου Αφροδίτη του Γεωργίου
Σούλι Μέγκι του Ντριτάν
Τζαλαβρά Θεοφανώ του Χρήστου
Τσαγιάννη Κωνσταντίνα του Δημητρίου
Τύπου Ελένη του Αθανασίου
Φαρμάκη Μαρία-Βασιλική του Θεοφάνη
Φραγκιαδάκη-Οσπέτση Αλεξάνδρα του Στυλιανού
Χατζή Θεοδούλα-Θένια του Γεωργίου

1. Γραπτή εξέταση: Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017, ώρα 14:00-16:00, στη Δραματική Σχολή του Εθνικού Θεάτρου, Πειραιώς 35-ΟΜΟΝΟΙΑ..

2. Ομαδικό εργαστήριο υποκριτικής, κίνησης και φωνής: Τετάρτη 11, Πέμπτη 12 και Παρασκευή 13 Οκτωβρίου 2017 στη Δραματική Σχολή του Εθνικού Θεάτρου.

Σημείωση: Η παρουσία στα εργαστήρια είναι υποχρεωτική και αποτελεί προϋπόθεση για την συμμετοχή στις τελικές εξετάσεις.